Türkiye Lojistik Güven Endeksi

T

26 Ekim 2019

  • Share

~ 01 dk. • 255 kelime

Akademik kategorisinde yazılmış olup en son 07 Temmuz 2021 tarihinden güncellenmiştir.

Lojistik

Görsel:

Lojistik sektörüne sağladığı hizmetlerle sektöre yön veren KPMG Türkiye ve Türkiye’de lojistik eğitiminin öncüsü ve ulaştırma ve lojistik alanındaki ilk fakülte olma özelliğine sahip İstanbul Üniversitesi Ulaştırma ve Lojistik Fakültesi bu alanda öncü bir projeyi hayata geçiriyor. KPMG Türkiye ve İstanbul Üniversitesi Ulaştırma ve Lojistik Fakültesi işbirliğinde hazırlanan proje kapsamında lojistik sektörünün beklentilerini ölçmek için alanında uzman kişilerin de katkılarıyla Türkiye Lojistik Güven Endeksi (LGE) oluşturulacaktır.

Türkiye Lojistik Güven Endeksi

KPMG Türkiye ve İstanbul Üniversitesi Ulaştırma ve Lojistik Fakültesi iş birliğiyle taşımacılık sektöründe öncü bir projeye imza attığımızı açıklamaktan memnuniyet duyuyoruz. Sektördeki beklentilerin uzmanlar tarafından analiz edilmesiyle oluşturulacak Lojistik Güven Endeksi (LGE) sektöre yönelik izlenebilir verilerin oluşturulmasında öncü bir çalışma özelliği taşıyor.

LGE ile politika yapıcıları, uluslararası yatırımcılar ve ilgili sektör yöneticileri için kısa vadede lojistik sektörünün koşullarını ortaya koymayı hedefliyoruz. Ayrıca, ekonomik daralmalarda erken uyarı ihtiyacının giderilmesi ve genişlemelerde ise ulusal fırsatların ortaya çıkarılmasına yönelik izlenebilen ve takip edilen bir veri oluşturmak hedeflerimiz arasında. Sektörel eğilimlerin öngörülebilir, beklentilerin özetlenebilir bir çerçevede rakamsal olarak ifade edilmesi, taşımacılık sektörüne benzersiz bir katma değer sağlayacaktır.

Çalışmamız sonucunda LGE ile yılın belli dönemlerine yönelik sektör katılımcıları ve paydaşlar açısından geçerliliği ve güvenilirliği kabul edilmiş; yatırımlara, politikalara karar vermede faydalanılacak bir endeks, literatüre ve iş dünyasına kazandırılmış olacak. Önümüzdeki günlerde paylaşıma açacağımız ve çok vaktinizi almayacak 10 soruluk beklenti anketimize katılmak için başvuru formunu buradan doldurmanız yeterli olacaktır. Çalışmamızda Taşımacılık ve Lojistik sektöründe en az beş yıl deneyim sahibi olan profesyonellerin katılımını hedefliyoruz.

Türkiye Lojistik Güven Endeksi uzman veri tabanına kayıt olmak için lütfen http://lge.ist/basvuru/ adresindeki formu doldurunuz.